Oficiálna zábava – alebo Kolektív oddychuje v hotely Aquilo Panoráma

Firemná akcia.
 
Čo nás o tomto napadne? V žiadnom prípade nie nenútené posedenie. Možno nejaký meeting alebo vzdelávanie, koncoročná beseda, alebo mi naskočí, že minimálne so sileným úsmevom sa dostavým s pocitom, že je to povinné pre moju ďalšiu prácu. Poväčšine nás napadnú tieto veci v spojitosti s firemnou akciou. Ale pravdaže je aj druhá verzia, keď sa podarí z úlomkov si spomenúť na príliš dobre vydarenú akciu.
 

 
Jeden kolektív sa dá viacerými spôsobmi stmeliť, obdarovať, školiť, alebo pozývať na pohovor. Viaceré firmy sa snažia zohnať ideálne miesto s dobrým programom, aby do najmenších detailov vedeli usporiadať čo najlepšie stretnutie.  
V ponuke máme takýchto miest hneď niekoľko – jedno sme si vybrali. Výber padol na hotel Aquilo Panoráma. V tichom kútiku polostrova Tihany je výhrou tento hotel, kde máte pocit domáceho prostredia a pláž je tiež veľmi blízko. Konferenciu s kapacitou 200 ľudí v tomto hotely nieje možné uskutočniť, ale práve toto je jeho prednosť. Hotel má kapacitu cca 80 ľudí. Zamestnanci hotela veľmi otvorene reagujú na všetky požiadavky a snažia sa ich všetky pohotovo splniť.
Miestnosť kde sa uskutočňujú konferencie je daná, o tomto je zbytočné sa baviť. Radšej si zoberme do pozornosti voľný čas. Výber je široký, takže konečný výsledok je jeden dlhý zoznam. Riziko môže byť jedine počasie a stým treba samozrejme počítať, ale my sme optimisti! Koniec koncov stále rovnaký kolobeh nehrozí, skupina si môže dať pohov. ( Na účet firmy: toto je už samo o sebe dosť presvedčivé...) Kde len začať? Sme pri Balatone takže vodných programov je tu neúrekom: od plachtenia cez motorové člny až po adrenalínové športy, ale dalo by sa vytvoriť aj nejakú súťaž spojenú napríklad s kajakom. Pravdaže v prípade potreby sa tu nájdu aj vodné bicykle...
Vráťme sa na (suchú) zem: Hotel Aktív Pontja usporadúva pešie túry spojené s jazdou na dvoch kolesách. Tiež uskutočňujú dobrodružné túry zamerané na hľadanie pomocou koordinát, ktoré by bola veľká chyba vynechať. V prípade, že by bola požiadavka na niečo iné, pomôžu to zorganizovať: môže to byť napríklad lukostreľba, paintball alebo izba z ktorej sa musíte dostať von prekonaním hlavolamov. Ani zábava v hotely nieje vylúčená. V tom prípade, že sa chce skupina zabávať osamote, je možné zarezervovať si celý hotel.
 
Menu v hotely je vypracované individuálne podľa potreby, ale nenachádzajú sa v ňom žiadne extravagantné jedlá. Ale miesto stravovania je krásne: Medzi alternatívy reštaurácie patrí napríklad panoramatická terasa alebo hotelový ostrov. Na brehu sa môžu konať grilovačky, varenie v kotlíku, tiež pečenie slaninky, ale toto všetko sa môže ešte vystupňovať jednou na mieste konanou (vonkajšou) ochutnávkou pálenky. Alebo spojiť bicyklovú túru s návštevou pivníc v Balaton-felvidék ...
 
No, kolegovia, kam pôjdeme tento rok?
 

 

Odporúčať priateľovi