Hotel Aquilo Panoráma – Svadba, podľa tvojej rozprávky

 
Dostalo sa ku mne pár fotiek. O jednej svadbe, ktorá sa konala pri brehu. Z fotiek sa na mňa usmievala nevesta, pričom zaľúbene objímala svojho ženícha. Videla som jeden malý ostrov, ktorý obopínali stromy s mohutnými korunami, bránu šťastia pretkanú ľaliovými kvetmi, vetrom povievaný nevestin závoj, poháre štrngajúce s viditeľným šťastím....A vytvorila sa vo mne rozprávka.  

 
 
Rozprávka, lebo v mojich detských snoch som si to aj ja takto predstavovala: romantické miesto, v krásnych šatách, pod jasným nebom, a tak, že ten bozk bude trvať večne.
 
Poslednú časť fotky nepotvrdili – ale vo mne žije nádej, že ani to nieje len rozprávka. No všetko ostatné je zachytené na fotografiách.
Aquilo Hotel Panoráma. Názov tohto hotela už nebude pre mňa neznámi. Nieje  veľmi ďaleko a nenachádza sa ani na sklenenom vrchu... leží priamo na pláži Balatonu Tihany. 
Napriek tomu, že hotel má skôr sezónne využitie, nebol žiadny problém s tým, aby som ho navštívila, aj keď mňa nevítali Júnové teploty, ako na fotkách. Vedela som sa odosobniť od marcovej prázdnoty a práve sa konajúcich obnovení na hotely. Chcela som vidieť svojimi duševnými očami krásne bohaté koruny stromov, teplý tyrkysovo-modrý Balaton, a čerstvo pokosenú trávu – ako to bolo na fotkách a aj v mojej rozprávke. No v skutočnosti ešte aj napriek nepríjemnému počasiu mi ranná hmla ponúkla krásny pohľad, ako sa plazila po hladine vody a vytvárala priehľadnú čiaru do stredu panorámy, pohojdávajúce sa mólo, ako som sa prešla vedľa trstiny a na konci ostrov.  Vedúci ma previedol po hotely a tak som mala šancu sa vypytovať, lebo ma zaujímala aj minulosť hotela. Podľa jeho rozprávania sú v hotely svadby najčastejšie v mesiacoch máj – jún  a september – október. Vyzdvihol, že sú veľmi pružný  a vedia sa prispôsobiť k hocakým požiadavkam. Ja som si svoju rozprávku už aj pretkala: princ si pre mňa príde na druhý breh loďkou, kým tu na ostrove na nás bude čakať rodina, a.....Upokojil ma mladý muž: toto ich nezasiahne nečakane, keďže tu už mali takýto prípad a radi mi môj sen zorganizujú.
 
Každá svadba má svoj vlastný sled, ale aj to len preto , aby sa od neho dalo odbočiť.  Na slávnostnú udalosť sa naladia privítaním hostí: chuťovky, zákusky, nápoje podľa priania. Takto sa z toho môže stať aj fakultatívny program a tu sa môže dostať do reči aj výlet loďou, plachetnica, jazda vláčikom a iné čo Vám len fantázia ráči (no pravdaže to záleží aj od toho či je to uskutočniteľné). Ku kostolu sa dá ľahko dostať autom a v rámci fakultatívneho výletu môže ostatná rodina cestovať vláčikom, alebo aj loďkou. Civilný sobáš sa v každom prípade koná na malom ostrove v hotely, čo je veľmi romantická a nezabudnuteľná atrakcia. Jedenie, pitie zábava a tanec sa konajú na hotelovom dvore v postavených altánkoch. Ako aj všetko iné aj menu na večeru zostavil mladý pár. Zábava môže trvať až do rána, ubytovanie je samozrejme na mieste. Po dojedení raňajok, ktoré sa podávajú vo forme švédskych stolov, (a po obednom oddychu spojenom so spánkom),  sa hostia za posledných gratulácií rozchádzajú a odchádzajú domov a nieje problém ani to, že je to už v poobedných hodinách.
 
Aj ja som odchádzala veľmi spokojná. Prostredie je príjemné, rodinné a miesto je nádherné. Tihany má veľmi výnimočnú atmosféru, čo sa mňa týka, veľmi ma chytilo prostredie. Ktovie, keby som mala svadbu, tu by som ju držala?... 
 

Odporúčať priateľovi