Festivál csemege

Na Siófoku a Balatonfürede sa budú konať jarné umelecké festivaly. Vo Fürede Jarný Festival očakáva záujemcov medzi 11-19. marcom s niekoľkými kultúrnymi podujatiami. Tento rad programov je pripravovaný pre zachovanie kultúrneho dedičstva a predstavenie národnej kultúry. Festival oslovuje každú vekovú skupinu s rozmanitým žánrom ponúka zaujímavé trávenie času a zároveň ponúka spomienku na revolučnú mládež. 

Na oslavu 15. marca sa usporadúva tradičný pochod s fakľami, čo nasleduje Pilvax literárna kaviareň. Neskôr nasleduje ľudové hry, Harlekin Bábkové divadlo zahrá pre najmenších Červené prasiatko, Márkus Divadlo: predstavenie s názvom Jánosvitéz, programy na ručné práce pripravujú Bütykölde a Vaszary Alkotóműhely, spolu s Pörköltészet-om ponúkajú spoločnú relaxáciu pre celú rodinu.

Naša ponuka:

12. marca o 19 hodine na Balatonfürede si môžu vychutnávať fanúšikovia klasickej hudby na súťaži hlasov vážnej hudby, ktorý pripravuje Mendelssohn Kamarazenekar, svetový koncert bude zostavený z jarných melódií skupiny Katáng sľubuje pre rodiny skutočný oddych.

Výstava:

19. marca sa otvorí výstava „Pusztán fekete vonalakkal” pripravovaná zo zbierky  Dürer metszetek Szépművészeti múzeu v časti Vaszary vila. Výstavu bude možné pozrieť do 19. júna. Vystavených bude 70 drevených a medených výtvorov z bohatej kolekcie Dürera, z viac ako 200 strán. Viackrát napodobená grafika sa dostala do konečnej podoby vďaka maliara z Severnej Európy. Z maďarskej Gyuly pochádzajúci Dürer, jeho otec pochádzajúci z Ajtósu a pracoval ako zlatník, kde aj mladý Dürer dostal svoje prvé otcovské rady.

www.balatonfured.hu ; www.vaszaryvilla.hu

Tohtoročný Siófoki Tavaszi Fesztivál sa uskutoční medzi 17. marcom a 2. aprílom. 17. marca sa otvorí tradičná výstava generácií pod vedením Kálmána Imru v Kultúronom Centre. Druhý deň si záujemcovia môžu vypočuť koncert Apáti János jazz-klaviristu a Teleki Miklós klavírneho virtuóza v reformovanom kostole v Siófoku. 24. marca v Teátrum Kaviarni Jászai Mari:  Juhász Róza, herečka, predstaví monodrámu pod názvom Hladanie sebu samú. 25. marca Kulka János pripravuje samostatný večer v Központ divadle, kým 2. apríla zahrá Kolibri Gyermek és Ifjúsági Színház Bors tetu.

www.kulturkozpont-siofok.hu


További információk:   Magyar Turizmus Zrt. - Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

                                               Tel.: +36-87/482-023

                                               E-mail: balaton@itthon.hu

                                               Internet: itthon.hu/balaton

                Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

 

Odporúčať priateľovi