Veľká noc pri Balatone

Tento rok skôr prichádza Veľká noc. Už posledný marcový týždeň sa začnú veľkonočné oslavy a programy pre deti a ich rodiny po celom Maďarsku.

V Gyenesdiási očakajú návštevníkov na jarmok pripravovaný na počesť príprav veľkonočných sviatkov dňa 19.3.2016
s atrakciami ako hladkanie zvierat, pečením tradičných koláčov a s remeselníckym hradom pre deti. V ten istý deň sa uskutoční v Keszthelyi v Balaton Múzeu rodinný deň a v Tihanyi Levendulovom Dome sa zas pripravuje pre návštevníkov maľovanie vyfúkaných kraslíc – popri malovaní sa bude chutnať levendulový sirup a neoddeliteľnou súčastou bude aj premietanie filmov, čo bude nevynechateľným programom na vnútornej strane brehu. Neskôr sa tiež oplatí vrátiť sa do Tihanyu, kde 27. Marca usporiadajú Party veľkonočných zajačikov.

Matiné jarných prázdnin bude medzi 24 – 29. marcom v Balaton divadle v Keszthelyi, kde očakávajú najmenších na bábkové divadlo s veľkonočnou tematikou. Na oživenie dávnych zvykov pripravujeme pre návštevníkov programy ako veľkonočné hádzanie vajíčkom.

K okruhu sviatkov pripojíme aj prednášku o rozšírení vedomostí o tradícií, alebo ponúkame možnosť pre dospelých vyskúšať si ľudové tance.

Keď Veľká noc, tak vy kotví aj prvá loď v Balatonfürede! Táto skutočnosť naznačuje vstávanie maďarského mora a začiatok turizmu.

Národný park horného Balatonu aj na Veľkú noc srdečne očakáva záujemcov.

V Kápolnapusztai Bivalyrezervátum-e sa pripravuje krúžok ručných prác, kde sa budú pripravovať prírodné jarné veľkonočné dekorácie, oživujú sa tým veľkonočné tradície. Na obhliadku budú aj minuloročné jarné-veľkonočné detské kresby. Bude sa vyhlasovať pre deti lov na vajíčka: úspešní ”lovci” budú odmenený jazdou na koči s konským záprahom dňa 26-27. Vo Vörösskom Tájház-e na Veľkonočný pondelok sa pripravuje pre deti zábava vo forme ručných prác. Bude možnosť prehliadky výstavy detských kresieb na tematiku Jar-Veľká noc. Vstup do Tájházu bude v ten deň zlavnený.

Veľkonočno-zábavné programy, koncerty pripravujú pre malých aj veľkých návštevníkov na Hévíze medzi 27-28. marca.


További információk:   Magyar Turizmus Zrt. - Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

                                               Tel.: +36-87/482-023

                                               E-mail: balaton@itthon.hu

                                               Internet: itthon.hu/balaton

                                               Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

Odporúčať priateľovi