Slávnosti Svätého Štefana v Balatonskom regióne

 

Obnovené Národné pamätné miesto

Z 1,5 miliárd forintov očakávane do 20-eho augusta 2015 bude zrekonštruované jedno z desiatich pamätných miest, z historického hľadiska veľmi vyčnievajúce opátstvo v Somogyvári, prvé pohrebné miesto kráľa Svätého Ladislava. Na toto miesto budú stavať návštevný centrum.

Siófolk Festival a Sviatok  Vína a Chleba

Medzi 14-23. augusta bude folk- a svetová hudba, remeselníci a národnostné tradície na festivale Siófolk. Sviatok Vína a Chleba je  tradične najväčším festivalom leta, čo usporiadajú v dňoch okolo 20-eho augusta. Hlavnú úlohu bude mať gastronómia, rodinné programy, koncerty,  požehnanie chleba, výber vína mesta a ohňostroj.

www.kulturkozpont-siofok.hu

Slávnosť Svätého Štefana v Balatonföldvári

Pestrými programami oslavuje Balatonföldvár náš prastarý sviatok. Na námestí Jubileum starosta mesta povie sviatočný prejav, potom predstavitelia cirkvi požehnajú Nový chleba.

www.balatonfoldvar.info.hu

Augustová lampiónová plavba plachetníc s prekvapením v Balatonfűzfő

Balatonfűzfő, 20-eho augusta. Jeden kraj, jeden sviatok. Tieto v 90-tych rokoch spájalo jedno: ohňostroj s lampiónovou plavbou plachetníc. Už nadránom veľkolepej udalosti obyvatelia sa horúco chystali a keď prišla chvíľa malí aj veľkí spolu čudovali  sa na vode mihotajúcich  farebných svetiel. Ako sprievodný program bude produkcia s prekvapením.

www.balatonfuzfoinfo.hu


  Magyar Turizmus Zrt. - Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

                                               Tel.: +36-87/482-023

                                               E-mail: balaton@itthon.hu

                                               Internet: itthon.hu/balaton

                                               Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

Odporúčať priateľovi