Po stopách legiend a tradícií

Na Balatonalmádskom Hungarikum Fesztivale  predstavujeme hodnotu nášho národa s význačnými pálenkami, gastronómiou a remeselníckymi produktami. Počas festivalu najmä miestni umelci ponúkajú svoje produkty na predaj. Na obrovskom javisku budú rozmanité a napínavé programy medzi 24. júla a 4. augusta.

www.balaton-almadi.hu

Ožije sa rytierska doba vo Fonyóde, vo Palánkhrade Fácános . Vojenské prehliadky, vyskúšanie zbraní, so spoluúčasťou Visegrádského Szent György Rytierstva.- a to všetko 2. augusta na XXI. Fonyódskych rytierskych hrách.

www.fonyod.hu

XXIII. 40 rybársky pamätný deň- viacdňový balatonský rybársky deň v tomto roku prebieha na Vonyarcvashegyi , na  mnohých miestach medzi 7-9 augusta- na námestí podujatia, na kúpalisku, na kopci Szent Mihály a kaplnky  a v parku Balatonských rybárov.

www.vonyarcvashegy.hu

Buzsák je domom vyšivkov a tesania. Obec má asi 500 rokov, leží od Balatona  15 km. V stredoveku tu boli obce Akts a Magyar a obyvatelia boli Maďari. Keď ich vyhubili Tatári, prišli namiesto ich Slovania. Podľa starej kronike obec dostal svoje meno od tých slovanských osadlíkov. Táto obec čaká návštevníkov so svojimi tradíciami a ľudovými pamiatkami. Veľmi populárne je výšivkové umenie. V Dome ľudových tradícií a Obecnom dome nájdeme stálu výstavu o troch prastarých vyšívkoch. Buzsáksky jarmok bude medzi 13-15. augusta- vtedy môžeme vidieť aj svojráznu miestnu kultúru.

www.buzsak.hu

V tomto roku už siedmykrát budú usporiadané v Szigligete „Tradičné dni” v hrade. Počas 2 napínavých dňoch sa stretneme s rôznymi družinami, veľkolepými prehliadkami a samozrejme nebude chýbať ani stredoveká hudba. V hrade na vytvorenom javisku budú aj skvelé programy, nielen iba pre ctiteľov tradícií, ale čakajú každého , ktorí chcú zbohatnúť s novými zážitkami- a to všetko 20.-21. augusta.

www.szigliget.hu


  Magyar Turizmus Zrt. - Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

                                               Tel.: +36-87/482-023

                                               E-mail: balaton@itthon.hu

                                               Internet: itthon.hu/balaton

                                               Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

Odporúčať priateľovi