A füredi elsőbálozó Sulák Martina a 189. Anna-bál szépe

A 189. Anna-bál szépe, a 18 éves füredi elsőbálozó Sulák Martina. Az első udvarhölgynek a szintén füredi kötődésű Lukács Rékát választották, a második udvarhölgy Szóráth Sarah. Az Anna-bál szépe Viktória-mintás Herendi vázát, udvarhölgyei pedig Rothschild- és Apponyi-mintásat kaptak ajándékba. A bál szépét újra a hagyományoknak megfelelően választották meg. A díszvendégekkel együtt hatszázan vettek részt az esten, köztük tizennégy füredi elsőbálozó lány. 

 

A bál szépe a Pápai Református Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola tanulója színpadi tánc tagozaton, tervei szerint a Táncművészeti Főiskolán folytatja majd tanulmányait.
A bál első udvarhölgye, a 21 éves Lukács Réka, nyolcéves koráig Balatonfüreden élt, nagyszülei most is a városban laknak, így gyakran látogat el Füredre. A jelenleg Nyíregyházán élő hölgy a Budapesti Gazdasági Főiskolán nemzetközi gazdálkodást tanul angol nyelven. A második udvarhölgy, Szóráth Sarah másodjára vett részt az Anna-bálon, tavaly is harmadik helyezettként végzett. A 19 éves lány a Budapesti Corvinus Egyetemen kommunikáció szakon tanul, és igazolt játékosként kosárlabdázik az MTK Budapest csapatában. Képek a bálról itt.

Mintegy hatszáz vendég volt a bálon, köztük tizennégy elsőbálozó füredi lány: Biró Kitti, Dávid Blanka, Dávid Réka, Dőri Noémi, Haász Alida Blanka, Hársfalvai Pálma, Hergovics Viktória, Holczer Adél Judit, Horváth Kata Zsuzsa, Kamondi Anika Dóra, Marosi Zsófia, Pataki Anna, Sulák Martina, Tóth Kata.

A bálozók között feltűnt Rost Andrea, Jakabos Zsuzsanna, Haumann Petra, Litkey Farkas és Freund Tamás.

Idén is a bál vendégei szavaztak a legszebb hölgyekre, majd a voksok összesítése alapján a tizenöt lány közül a zsűri, Horgas Eszter, Kocsis Korinna, Halasi Tibor, Ókovács Szilveszter, Gömbös Lóránd, és a zsűri elnöke Schiffer Miklós választotta ki a bál szépét és udvarhölgyeit. Ők vasárnap délelőtt tíz órakor a Kisfaludy Színpadon lesznek láthatók, majd lovas huszár kísérettel sétakocsikáznak a városban. 
Este a Gyógy téren Erkel: Hunyadi László operafilmjét vetítik le.

A hölgyek nyakába a Vaszary Villa kertjében akasztották fel a Balatont idéző türkizzöld számozott porcelánszíveket. Valaki a háttérben megjegyzi: már megvan amiért jött. Mindenki mosolyog, van, aki  komolyabban veszi, van, aki csak kacérkodik a bállal, de azért érezni a  tétovaságot. A lányok igazgatják a ruháikat, ismerkednek a fodrokkal és közben lopva méregetik egymást. A kerítésnél nincs hely, sokan nézik a  készülődést.

Elindul a menet. A vendégek többsége klasszikus estélyi ruhában, alig akad merészebb darab, a férfiak láthatóan küzdenek a meleggel. Egy lány panaszkodik, már most feltörte  a sarkát a cipő. Mondtam, hogy a rondábbat, de kényelmesebbet vegyük  meg - mondja az apja és mosolyognak tovább. Rengeteg nézelődő, könyökkel  harcolnak a jobb helyekért, kíváncsiskodók az ablakokban. Fürkésző és  egykedvű tekintetek, nem maradnak el a megjegyzések sem, elvégre aki itt  ácsorog az kimarad a bálból.

A palotást ezúttal Jellinek György koreográfiája alapján a Magyar Állami Operaház balettművészei táncolták, kísért a Mendelssohn Kamarazenekar. 
Ünnepi köszöntőjében a bál fővédnöke: Trócsányi Lászlóigazságügyi miniszter kiemelte: Még soha nem nyitottam meg bált, ilyen szempontból magam is elsőbálozó vagyok. Nagy öröm itt lenni, hiszen Balatonfüred egy ideál, nemcsak őrzi és védi az örökségét, hanem kamatoztatja is.

- A bál ünnep a számunkra, több száz év megpróbáltatásait kibírta, él és virágzik, évről évre képes megújulni. A megújulást pedig az elsőbálozók hozzák - fogalmazott Bóka István polgármester.

Görgényi Ernő, Balatonfüred kulturális partnerének, a bál díszvendégének, Gyula városának polgármestere nagy megtiszteltetésnek nevezte, hogy a két település kulturális partnerséget kötött és, hogy Gyula városa itt lehet a bálon.

A Kiss Ernő-díjat, magát a huszárkapitányt ábrázoló szobrot, idén dr. Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója vehette át. A veszprémi születésű, eredetileg jogász végzettségű Simon Attila 1994 óta dolgozik a Herendi Porcelánmanufaktúrában. Tavaly a magyar kutúra önállóságának megőrzéséért végzett missziós munkája  elismeréseként a Magyar Arany Érdemkeresztet vehette át. Hosszú évek óta szoros szálak fűzik Füredhez, a város elkötelezett támogatója - hangzott a laudáció.Az 50-65 ezer forintos jegyek már hetekkel ezelőtt elkeltek. Mintegy nyolcvan, zömében nyolc fős asztal várta a bálozókat, az árkádok alatt is volt teríték, a vendégek elé 3500 darabos, az 1930-as évekig visszanyúló Apponyi motívumokkal díszített szerviz került.

Füred kulturális partnertelepülései Gyula, Kecskemét, Debrecen és Szolnok 4-4 fiatal párral vett részt a bálon.

 

 



Forrás:    http://balatonfured.hu/index.php



 

Továbbküldöm ismerősnek