Všetko, čo je voda

 

Z vody nemajú nedostatok pri Balatone, ako ani z vodných udalostí, turnajov. Júl je divne hustá, lebo v tomto mesiaci je usporiadaná najväčšia regata, a vtedy je aj možné preplávať si jazero- na mnohých miestach. 

 

47. Regata KÉkSZALAG a VINCE Balatónsky festival

Suťaž „Kékszalag”  je najtradičnejšia regata na Balatone. Prvý turnaj bol v r. 1934. Trasa: Balatonfüred- Balatonkenese- Tihany- Keszthely- Balatonfüred, vzdialenosť 160 km. 

Ocenenie súťaže je v sobotu na javisku Kisfaludy, a počas turnaja je  VINCE Balatonsky festival vín, čo čaka návštevníkov s mnohými programami, koncertami. Vína sú od vyberaných vinárov z celej krajiny, koktély, šampanské, pálenká, balatónske ryby a iný delikatesy čakajú turistov od 2. júla do 5. júla vo Füred.

www.hunsail.hu; www.kekszalag.hu

 

Preplávanie Balatona

V tomto roku každoročné Pek-Snack preplávanie  za vhodného počasia bude 4. júla 2015. Štart je z Révfülopského prístavu, a cieľ je na kúpalisku Platán v Balatonboglári. Trasa  je 5, 2 km. Štart je od 8.00 do 14.00. Rezervované dni, keby bolo zlé počasie: 5., 11., 12., 18., 19. júla.

www.balaton-atuszas.hu

Preplávanie zálivu

V Tomto roku je už 21-krát usporiadaný tradicionálny Preplávanie zálivu medzi Balatonfüred a Tihany, podľa plánov 12. júla.

www.marathon.hu


                        Magyar Turizmus Zrt. - Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

                                               Tel.: +36-87/482-023

                                               E-mail: balaton@itthon.hu

                                               Internet: itthon.hu/balaton

                                               Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

 

Odporúčať priateľovi