V máji sa Balaton opäť otvorí

 

V máji sa opäť usporiadajú akciu  Otvorený Balaton - rozhodli sa na schodzi aliancie Regionálny Balaton. Hlavným cieľom je , aby konečne vznikol zákon o turizme.

 

 
Už dávna túžba je ,aby Balatónsky región bol nielen sezonálnou atrakciou ,ale celoročným cieľom pre turistov či už z domova,alebo zo zahraničia.Už aj vlani sa hladali riešenia na dilemu obmedzených služieb penziónov ,hotelov a ďalšie služby.Ako dobrý priklad bola séria programov usporiadaných na jar a jeseň vlaňajšieho roka.
Akcia Otvorený Balaton usporiadaný 1-11-eho mája  objíma sériu programov:koncerty,detské a športové podujatia, budú kúpaliskové programy, pešie alebo cyklo túry a samozrejme nebudú chýbať ani gastronomické akcie . Cielom je , aby v máji návštevníkov neočakával spiaci Balaton ,ale otvorené návštevné miesta s aktuálnymi programami.

V akcii sa zúčastní 17 obcí ,pokrijúce celé okolie jazera tak opäť sa občerstvý život okolo Balatonu.

Strategický cieľ je nezmenený-dosiahnúť , aby za 3-4 roky pre tuzemským , za 5-6 rokov aj pre zahraničným turistom bolo jazero príťažlivou turistickou destináciou nielen v letnom období ,ale aj na jar,jeseň a zimu.


balatonfured.hu

Odporúčať priateľovi