S rodinou aj s deťmi

Medzi 8. a 9. júlom bude veľký rodinný festival Kukorica Jancsi a programy počas tohto festivalu sa budú týkať najmä rodín s deťmi. Aj v tomto roku tu nájdete detský rozprávkový ostrov, locs – pocs party, rôzne vodné a plážové kvízy, detské koncerty, predstavenie pre deti, plavbu loďou počas západu slnka atď...Ako doplnok nájdete na plážach Balatonu detské hry aj nafukovacie hrady.

www.balatonszinhaz.hu

Medzi 30.júlom a 6.augustom sa na VI. Festivale Szárszói Sárkány stretnete nielen so šarkanom Süsü, ale aj s viacerými postavičkami z rozprávky Csukás, ale v Szárszó budú aj koncerty, hudobné hry a iné programy!

www.balatonszarszo.hu

V Balatonfenyves usporiadajú rodinný víkend medzi 15.-17.júlom, v Zamárdi na kúpalisku medzi 8.-21.júlom sa uskutočnia rôzne animácie a hry, deti očakávajú každý piatok a nedeľu.

www.balatonfenyves.hu

Tip Zamárdi:

-          Aj tento rok bude celé leto prístupný s novým programom cirkus Richter Flórián.

Tip Szigliget:

-          Od mája do konca augusta sa budú uskutočňovať predstavenia bojových umení na pódiu v hrade Szigliget.

Tip Siófok:

-          Opäť postavia v Siófoku obrovské kolesá, ktoré predstavili v roku 2000 na svetovej výstave v Hannoveri a v roku 2015 boli už aj v Siófoku. Tento rok si na ne môže hocikto sadnúť od 16.augusta do 28. Augusta, kto chce vidieť niečo krásne. Obrovské koleso je vysoké skoro 70 metrov, jeho váha je 400 ton a jedno kolo spraví v priebehu 10 minút. Večer je pohľad na samotné koleso krásny zážitok, keďže ho osvetľuje 30 tisíc svetielok.

Aj s múdrym telefónom vieme vstúpiť na kúpalisko na Balatone.

Maďarské more sa veľmi zmenilo proti starému „Zimmer Frei“. Stalo sa jedným medzinárodne uznávaným. Vedľa výborných služieb sa začali zaoberať aj pohodlím návštevníkov a to tak, že v roku 2016 už na väčšine kúpalísk platí aj vstupné zakúpené mobilným telefónom.

Po stiahnutí bezplatnej aplikácie Simple si môžete od hocikadiaľ kúpiť lístok na kúpalisko a pri vstupe na kúpalisko miesto čakania v rade sa len preukázať mobilným telefónom kúpenou vstupenkou.

Čo vedia kúpaliská Balatonu?

Združenie Balatonu rozdeľuje každý rok podľa prísnych kritérií vlajku modrej vlny podľa kvality kúpaliska, na pridelenie vlajky z modrou vlnou musia spĺňať: výborný stav vody a poskytnuté služby viesť na vysokej úrovni. Minulý rok dostalo 8 kúpalísk najvyššie bodovanie a to tri hviezdičky, 14 kúpalísk dve hviezdičky a 6 jednu hviezdičku.

Na väčšine kúpalísk nájdete vodné bicykle, ale na viacerých miestach sa snažia rozširovať zábavu: vodný park, surfovanie, vodné lyžovanie, požičovňa elektrických lodí, šmýkačky a minigolf.

Pri všedných ponukách kúpalísk si prevádzkari priznali aj potenciál mobilných telefónov a aplikáciu Simple ktorej pomocou si návštevníci vedia kúpiť lístok a nemusia stáť v rade na kúpalisku pre lístok.

Na čo sa dá ešte použiť aplikácia Simple?

Poskytovateľ je neobmedzený a prijíma platby z viacerých kariet MasterCard, Maestro, Visa, alebo American Express, aplikácia sa dá stiahnuť do telefónov ktoré majú Android, iOS alebo Windows. Pomocou tejto aplikácie si môžeme z hociktorej časti štátu objednať lístok do kina, divadla a na koncert, no tiež na viac tisíc kultúrnych programov a tiež športových podujatí a to všetko online hoc aj za last minute cenu, pri vstupe na podujatie stačí ukázať mobilným telefónom zaplatenú vstupenku. V celom štáte si viete pomocou tejto aplikácie kúpiť diaľničnú známku a vyrovnať sumu za parkovanie. Z viac ako 300 reštaurácií si vieme objednať jedlo s donáškou až domov, môžeme platiť napríklad aj nápoj z automatu bez hotovosti, môžeme nakuknúť na program najlepšej zábavy, môžeme si utriediť vernostné karty a tiež si zavolať taxík v rámci Budapešti.

V aplikácii kúpené lístky prijmú momentálne na 11 kúpaliskách Balatonu, Jazera Valencia a na blízkom jazere Rukkel, no tiež na jazerných kúpaliskách sopron a szombathely. Ďalej je možné aplikáciu využiť aj na kultúrne programy konané v hrade Szigliget.

Množstvo miest, ktoré aplikáciu prijímajú sa stále zvyšuje, preto pre aktuálnu lištu a širšie informácie navštívte nasledovnú webovú stránku: http://strandbelepo.hu/


Ďalšie informácie: Magyar Turisztikai ügynökség Zrt.- Balatoni regionális Marketing

                                  Igazgatóság

                                   Tel.: +36-87/482-023

                                   E-mail: balaton@itthon.hu

                                   Internet: itthon.hu/balaton

                                   Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

Odporúčať priateľovi