Pestrá, medzinárodná návštevnosť v Hévízi

 

Podľa návštevosti z minulého roka Hévíz ponechal vedúcu rolu v domácom turizme. Naďalej je toto mesto najnavštevovaným vidieckym cieľom, známe so svojim  jedinečným termálnym jazerom, najväčším na svete.

 

Papp Gábor, starosta Hévízu uviedol, že podľa zaplatených cestovných daní vlani registrovali 1.066.305 návštevných nocí. Z toho 982.760 nocí hostia strávili v komerčných zariadeniach (hotely, penzióny, kempingy) a skoro 80 000 nocí na súkromných ubytovacích miestach. Tržba súkromných ubytovacích miest vzrástol o 9,7% k roku 2013, kým  tržba komerných zariadení o 6,3% klesla.

Zloženie národností v porovnaní predošlých rokov veľmi sa nezmenilo, zaujímajú sa skoro z celéhoi sveta po destináciach ponúkaných tradicionálné kúry a moderné wellness terápie. 32,6% tvoria domáci hostia, 29,6% nemeckí turisti, 24,7% sú rusi. Zvýšnych 13,1% sa delí medzi čechmi a slovákmi a hlavne medzi severoeuropčanmi. Ale okrem toho tu privýtali aj hostí od Činy až po Ameriku z viac ako 50 štátov.

Vedenie mesta plynulým rozvojom dáva príťažlivým miestom toto mestečko pre pricestujúcich návštevníkov. V roku 2014 začali projekt HeBi spoločnský cykolsystém a odovzdali aj objazd okolo mesta. Vytvorili v mestskej časti Egregy historické korzo a zrekonštruovali aj kostol z Árpádskej éry. Vytvorilo sa aj mnoho športových ihrísk a tréningové parky.

Vďaka  týmito zmenami mesto zýskal rozne ocenenia súvisiace z regionálnym turizmom. Hévízské jazero sa stalo súčasťou Magyar Nemzeti Értéktár. Ďalšie ocenenia sú: Kerékpáros barát település díj, "Év Szállodája 2014, MagyarBrands díj 2014, „Magyar Turizmus Minőségi díj 2014.

Balatone,balaton


 Hévíz

Odporúčať priateľovi