Festivaly sú tri -2

Na Festivale Hungarikum predstavujú hodnotu nášho národa význačnímy pálenkami, gastronomickými, remeselníckymi a národnými produktami. Medzi 24. júla a 4. augusta je možné si zakúpiť produkty, čo ponúkajú hlavne lokalní a krajní umelci. Na obrovskom javisku čakajú návštevníkov každý večer napínavé  a  rozmanité programy.

www.balaton-almadi.hu

 

Teraz už 25. krát usporiadané Művészek Völgye (Dolina umelcov) čaká milovníkov umenia v Kapolcsi a okolí medzi 24. júla a 2. augusta. Nové hudobné žánre , mnohé programové miesta a histitelia, rozmanité divadelné prehliadky, výtvarné umenie, stavebné a gastro projekty bude charakterizovať festival. V tomto roku bude tiež Kaláka Versudvar, Kapolcsské Klub Hobo, na 10 dni otvorí vlastný dvor Veronika Harcsa a Terminál Design. V roku 2015 prvý krát sa stane dvorgazdou Szilvi Bognár na dvore Muharay. Presťahuje sa na nové miesto Blue sPot Café, pripojí sa na brehu Malom Modern Art Orchestra a András Hajós, takže s mnohými novinkami a zaujímavosťami sa stretneme v Doline.

www.muveszetekvolgye.hu

Kde sa dá stretnúť s dráčikom Süsü? V Balatonszárszó! Už 5-krát usporiadaný Drači festival medzi 25. júla a 2. augusta nie iba so Süsüm, ale aj s inými Csukásovými rozprávkovými hrdinami sa dá sttretnúť, ba budú tu aj koncerty, rozprávkové hry a remeselnícké programy.
Staré prírodné kino bolo prebudované na divadlo  čo  bolo pomenované po populárnom maďarskom spisovateľovi, Istvána Csukásovi. V Csukásskom divadle sa medzitým hrajú Draka Süsü, Šípkovú Ruženku a ešte aj skupina 100 Folk Celsius čaká najmenších na Dračom Festivale.

www.balatonszarszo.hu


  Magyar Turizmus Zrt. - Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

                                               Tel.: +36-87/482-023

                                               E-mail: balaton@itthon.hu

                                               Internet: itthon.hu/balaton

                                                Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

 

Odporúčať priateľovi