Februárska ponuka programov

Zabíjačka na dedine

7-eho februára sa môžme zúčastniť na ozajstnej dedinskej zabíjačke v Ábrahámhegyi.Ráno o 7-ej sa začina s koštovkou pálenky,na raňajky pečená krv a opekaná pečeň bude v ponuke.Potom sa začína v plnení klobásy.Cez deň rôzne programy pre deti a dospelích.Zabíjačková  večera o 19:00 ,potom ples do rána!

www.abrahamhegy.hu

 

VI. Fonyódsky klobásový festival

Medzi 6-8 Februárom cez víkend vo Fonyóde čakajú návštevníkov na festival klobásy.Záujemcovia sa môžu vyskúšať v súťaži v plnení klobásy ,takže hladný nikto neostane.

www.kolbaszfesztival.info

 

Rozlúčka so zimou v  Tihanyi

14-eho februára  veselí maškaráci budú prechádzať až k Visszhang-dombu ,kde ich privíta princ Carneval . Na kopci bude  svadba . Po svadbe  si urobia  vatru  v ktorej spália rakvu zimy.Potom ples až do úsvitu.

www.tihany.hu

 

Huspeninový festival

Keď február a Badacsonytordemic,tak huspeninový festival.Jedna súťaž  kde sa počíta nielen chuť ,ale aj design.14-eho februára tu všetko sa dozviete o tom koľko foriem a chutí má táto zimná lahôdka.

www.badacsonytordemic.hu

 

Šišková party  v Gyenesdiási

Každý rok –tento rok 17-eho februára- sa zorganizuje šišková party ,čím sa ukončuje fašiangový čas. Dobrá nálada ,hudba,dobré víno a smozrejme chutné šišiky čakajú každého návštevníka.

www.gyenesdias.info.hu 


Ďalšie  informácie:      Magyar Turizmus Zrt. - Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

                                        Tel.: +36-87/482-023

                                          E-mail: balaton@itthon.hu

                                           Internet: itthon.hu/balaton

                                               Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

 

Odporúčať priateľovi