Balatonföldvár – pláže

Rozhodujúcim prvkom v Balatonföldvári a jeho okolí je voda. V lete na tienistých trávnatých plážach môžu sa bezpečne kúpať mladí, aj starý.

Okrem pančovania, Balaton v lete ponúka mnoho príležitostí na vodné športy, ako vodný bicykel, windsurfing, plachtenie, plavba ľoďou.

K mnohým kúpaliskám takisto patria rôzne športové ihriská, detské ihriská, požičovne, animačné činnosti, ako aj bufety, reštaurácie, vodné bloky, a predajne.

Východná pláž, ulica Bélu Somogyiho - fotogaléria

Obrovská trávnatá plocha, zo strany ulice sú hlavne športové ihriská. Na ostatnej časti staré stromy nám poskytnú tieň, ale je aj veľký voľný priestor na opaľovanie. Záchody, šatne, sprchy a parkovné miesta sú bezplatné.

Verejné kúpalisko, korzo Kvassay - fotogaléria

Smerom na západ v pobrežnej časti obce sa nachádza verejná pláž. Pri hlavnej budove je veľa bufetov, reštaurácií a obchodíkov. Vľavo od budovy je veľká plocha kde je možnosť na opalovanie alebo na futbal.

Západná pláž, ulica F.Rákocziho - fotogaléria

Na konci korza Kvassayho je západné kúpalisko. Ako ostané kúpaliská, aj toto kúpalisko je bezplatné. V porovnaní s korzom pobrežná časť sa tu rozšíri. Na pohľad je podobné k východnému kúpalisku len od toho je viac tenšie. Aj tu sú obrovské staré stromy a vysoký živý plot uzatvára cestu k vode.

balatonfoldvar.hu

Odporúčať priateľovi