Rekreácia v Aquilo Hotel Panoráme

 

Hľadal som fascinujúcu tému a vybral som si najkrajšie miesto Balatonu –Tihany. Na základe o tom,čo bolo počuť, Tihany je podľa turistov obľúbená destinácia.

Mojim cieľovým bodom bol hotel Aquilo Hotel Panoráma. Ubytovanie som objednal v poslednej chvíli, dobre mi padlo prísť po dlhej ceste. Hotel sa dá nájsť veľmi jednoducho, na recepcií ma privítali veľmi srdečne.

 

Budova je zriadená veľmi kreatívne, napríklad recepcia z pohľadu vchodu je jeden čln, v bare zas sťažne a laná sú pripevnené na stenu. V reštaurácií visia sieťky zo stropu, a na stene sú veslá. Okrem toho je veľa Tihanyských pohľadníc rozmiestnených medzi ktorými nájdeme aj niekoľko storočné. Čo sa týka dekorácie, čo ešte bolo sympatické, v každej izbe je veľké foto, ktoré boli zosnímané  v rôznych ročných obdobiach na dvore, na vlastnej pláži,  Veľmi náladový. A áno, dobre som písal vyššie, hotel má vlastné kúpalisko, prístav a ostrov. V horúčave bolo príjemné sa ponoriť do pien Balatonu a na pláži boli k dispozícií aj lehátka.

Na ostrove bolo príjemné si stráviť čas, každý deň som tam vysadol. Pohľad na južný breh, na záliv, to ticho, jemne vlnitá voda, ráno  lúče zobúdzajúceho sa slnka, čerstvý vzduch, hojdajúce plachetnice na brehu…. To všetko ma fascinovalo.

Raňajky boli formou švédskeho stola s bohatou ponukou, večere takisto. Jedlá skonzumovať sa dali aj na terase – pohľad na Balaton je ozaj skvelý aj pri kávičke.

Počas rekreácie boli pracovníci milí a veľmi interesantní.

Dozvedel som sa, že hotel vie zabezpečiť priestory aj pre sobáše, dokonca ceremónia sa môže uskutočniť vyššie na ostrove.

Miesto teda bolo Tihanyský Aquilo Hotel Panoráma.

Vedeli ste, že to je jediný hotel na severnom pobreží Balatonu čo pozerá na severne pobrežie?....

Odporúčať priateľovi