Levanduľa vo veľkom množstve

 

V júni je tu sezóna levanduli. Oči upokojujúce rozprestierajúce sa lúky fialovej farby levandule, jej vôňa je ukľudňujúca  a z nej vyrábané dobroty dobroty a okrášľujúce produkty prilákajú do oblasti horného Balatonu a mesta Tihany všetkých priateľov levandule a preto sa pozrime, že kde sa môžeme pripojiť k levanduľovému festivalu!

 

 

Levanduľa oberaj sa!
Riaditeľstvo národného parku Horného Balatonu v dňoch od 20. – do 26. Júna každý deň od 10:00 do 20:00 hod. čaká návštevníkov, ktorý si chcú pozrieť levanduľový sad na príjazdovej ceste,  môžu sa nielen pozerať, ale môžu sa aj zúčastniť jej oberania.
Účastníci si zberné tašky môžu zakúpiť na mieste.
Žiadna registrácia vopred nieje potrebná! Zmena môže nastať z dôvodu (skoršieho, alebo neskoršieho) kvitnutia levandule!
 
Festival levandule
V dňoch 24. – 26. Júna sa opäť usporadúva Festival levandule v meste Tihany, kde vystúpia amatérske skupiny a popritom sa uskutoční obľúbený jarmok s predajom umeleckých predmetov, remeselníckymi prácami, ale v prvom rade spracovanie levandule a jej rôznorodé spôsoby využitia, ktoré si môžete pozrieť tak mladá ako aj staršia generácia, ale veľký záujem je aj o úplety zo slamy a jej spracovávanie, práce s papierom, ručné práce ako aj pletenie košíkov a podobne.
 
Týždne levandule
Riaditeľstvo národného parku horného Balatonu srdečne čaká návštevníkov do mesta Tihany do strediska domu levandule. Návštevníci v priebehu týždňa levandule môžu v určených dňoch pozrieť odparovanie levandule a budú oboznámení o všetkom, čo má súvis s levanduľou.
Medzi 13:00 – 16:00 hodinou sa návštevníci môžu zúčastniť ručných prác v priestoroch strediska v miestnosti nato určenej. Za túto účasť je poplatok 450,- Ft/osoba.
 
Extra tip: Cestujte Levanduľa Expresom – zážitkovým vlakom NOHAB na severnú stranu Balatonu!
 
Národný park severného Balatonu v roku 2016 opäť usporadúva týždne levandule, v ktorých sa opäť uskutoční známy Tyhanyi festival levandule. V dôsledku tohto usporiadanie je pripravený zvláštny vlak -  súprava Nohab v severnej časti Balatonu a v tomto roku až po Tapolcu.
Táto zvláštna vlaková súprava navštívi severné okraje Balatonu a jeho najznámejšie a najnavštevovanejšie strediská. Vo vlaku sa uskutočnia spoločenské akcie, je tam bar aj stravovací vagón, kde radi obslúžia návštevníkov. Túto vlakovú súpravu ťahá „kráľ“ trati Nohab dieselová lokomotíva dňac26.6.2016

Ďalšie informácie:   Magyar Turizmus Zrt. - Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

                                               Tel.: +36-87/482-023

                                               E-mail: balaton@itthon.hu

                                               Internet: itthon.hu/balaton

                                               Blog: www.itthonabalatonon.blog.hu

Odporúčať priateľovi