Leto je tu!

Leto a Balaton je nemožné od seba odlúčiť, respektíve leto bez Balatonu sa nedá predstaviť. Či je to už jeden krásny teplý deň, stretnutie koncom týždňa, alebo celotýždňový rodinný výlet na Balaton sa nájde stále príčina prečo prísť!

Predovšetkým Vás čaká nespočetný počet kúpalísk. Balaton ponúka predovšetkým oddych pri vode, náročné aj iné rôznorodé podujatia, programy pre deti, možnosť športovania ako aj etrémne zážitky. Elektrickú vodnú dráhu ponúka Siófok, Vonyarcvashegy a Balatomfüred, ktoré musíte vyskúšať!

Na vodné vyžitie máte možnosť nielen na Balatone ale aj v Balatonfüredi aquaparku ako aj v Balatonboglári, Balatonlelle, Balatonszemes a v Balatonfürede kde nájdete rôzne šmýkačky a vodné hry viacerých druhov.

Kúpaliská v regiónoch ponúkajú v lete príjemné vypnutie a osviežujúce pobyty. V meste Zalakaros je pre najmenších najväčší zážitok vodného života a pre väčších ozajstné prímorské pobrežie a rôzne šmýkačky, v Siófoku je tiež veľká sranda zošmyknúť sa zo šmýkačky pomenovanej  Galerius kúpací piatok trinásteho.

Medzi 22.-26. Júnom sa uskutoční 4. usporiadanie Surf Beach Fesztivalu, ktorého cieľom je, aby zviditeľnil Balaton, jeho kultúru, minulosť a možnosti relaxovania. Vodné a kultúrne programy, koncerty a rôzne tanečné usporiadania ukončujú deň. Tento rok sa festival rozšíri o jedno pódium „Elektric Waves“  kde budú mať hudobníci možnosť elektronického využitia hudby. Ďalej v Aréne sa budú konať rôzne zahraničné koncerty EDM a aj domáci interpreti, ktorý zabezpečia dobrú náladu a Retro Beach dostane tiež svoj priestor pre šlágery a zábavné piesne. Teda v tomto roku budú tri javiská, kemping pri brehu Balatonu a plávajúca terasa urobí farebnejším tohtoročný Beach Festival!

www.beachfest.hu

Náš tip: Pláž na Siófoku

Veľké kúpalisko na Siófoku je vynovené a v podvečeroch sú usporadúvané pri západe slnka párty a koncerty, brány otvára ako PLÁŽ od júna až po august a týmto dostáva mesto ďalšie miesto na skvelé párty.

18. júna otvárajú párty členovia WellHello.

www.plazssiofok.hu

Na kúpalisko je voľný vstup spolu aj s telefónom.

Maďarské more sa veľmi zmenilo oproti starému „Zimmer Frei“. V medzinárodnom merítku sú naše kúpaliská súťažischopné aj s najžiadanejšími kúpaliskami. Vedľa rozšírením kvalitných služieb sa viac zaoberajú aj s pohodlím: v roku 2016 na viacerých kúpaliskách uznávajú aj telefonicky zakúpené vstupenky.

Zadarmo a nezávisle od operátora si môžete stiahnuť aplikáciu Simple do mobilu a hocikedy si vstupenku na kúpalisko zakúpiť , pri vstupe na kúpalisko nemusíte stáť v rade, stačí ak sa preukážete vstupenkou kupovanou cez telefón.

Čo vedia kúpaliská pri Balatone?

Združenie Balatonu každým rokom pri prísnych podmienkach rozdáva zástavu Modré vlny (Kék Hullám) o kvalite, ktorej dosiahnutie je možné len pri výbornom stave vody a služieb. Vlani obdržalo toto uznanie 8 kúpalísk a to najväčšie trojhviezdičkové, 14 dostalo dvojhviezdičkové ohodnotenie, 6 dvojhviezdičkové a ostatné dostali jednohviezdičkové uznanie. Vo viacerých miestach popri využívaní vodných bicyklov lákajú návštevníkov aj na surfovanie a iné vodné zážitky, tiež požičiavanie elektrických lodí, športové ihriská, šmýkačky a mini golf tieto atrakcie stoja na popredných miestach, ale tiež kultúrne využitie a športové programy.

Na kúpalisku zaužívané služby a ich rozvoj prispeli k tomu, že prevádzkovatelia spoznali potenciál v rozumných mobiloch a v záujme pohodlia návštevníka si každý môže ľahko a rýchlo zakúpiť vstupenku pomocou aplikácie Simple. Výhodou takto zakúpených vstupeniek je, že nemusíte stáť v rade, len sa v mobile preukážete už zakúpenou vstupenkou.


Ďalšie informácie: Magyar Turizmus Zrt.- Balatoni Regionális Marketing Igazgatóság

Tel.: +36- 87/482- 023,

E-mail: balaton@itthon.hu

Internet: itthon.hu/Balaton

Blog: www.itthonbalatonon.blog.hu

Odporúčať priateľovi