Kaštieľ Festetics – tipy na Kaštieľové múzeá

Tento kaštieľ patrí medzi najkrajšie barokové kaštiele v regióne Balatonu, tohto kaštieľa obnovu dokončili na jeseň tohto roku. Aj doteraz sa oplatilo navštíviť kaštieľ so 101 izbami a v kaštieli sa nachádzajúce múzeum Helikon, ale tento rok ešte rozšírili prístupnosť a sprístupnili niekdajšie kráľovské sídlo. Ďalej sprístupnili „Miestnosť Maďarov, ktorý boli menovaný za princov“ tu si záujemcovia vedia pozrieť ich portréty. Z veže kaštieľa je krásny výhľad na zrekonštruovaný park, na mesto a na okolie.

Prechádzku kaštieľom si môžeme spríjemniť troma zaujímavosťami:

-v znova otvorenom Eiffel dielni vyrobenom z kúskov postavenom dome Paliem výstavu motýľov a ibiskusov, poprípade,

- sa môžeme prejsť k blízkemu na novo zreštaurovanému hotela Amazon, ktorý bol niekdajším hosťovským domom rodiny Festetics, a tu si pozrieť interaktívnu výstavu na vlakovej dráhe, na aute, vode a vo vzduchu.

Programy:

-          Medzi 1.Júlom až 31. Augustom: „Zázračné noci“ – večeri za svetla sviečok (iba v stredy)

-          V stredovekých šatoch oblečený vodcovia Vás prevedú po výstave kráľovského interiéru, bude hrať živá hudba a na koniec programu pohár šampanského v zrkadlovej sieni kaštieľa.

Informácie: 30/448-9462

-Dni Flóry v Palmovom dome

Na rad sa dostane aj dvojdňová výstava tropických kvetov spojená aj s predajom v múzeu Helikon v dome Paliem. V niekdajšej princovej záhrade sa môžete pokochať najkrajšími tropickými kvetmi.

Informácie: 20/298-0068

www.helikonkastely.hu

Odporúčať priateľovi